2021 İlkbahar/Yaz çanta trendleri

Çanta stilimizi tamamlayan önemli bir aksesuardır. Güncel bir modele sahip ise bütün kombinlerimizin çok farklı görünmesini sağlayacak bir detaydır. Genel moda trendlerinin yavaşladığı gibi çanta trendleri nde de bir yavaşlama söz konusu. Geçen yılın birçok modeli bu yıl da güncel kalacak. Ama moda yenilik demektir bu yüzden modada her zaman yenilikler olacaktır. 2021 çanta trendlerine beraber bakalım.

Tote çantalar

Bu rahat çanta modelini sevmemek elde değil. Konforumuzu düşünen tasarımcılar 2021 yılında da bize bu modeli biraz güncellenmiş olarak sunuyor.

Kova

Kova çantalar yine podyumları bırakmadı.

Geometri

Çeşitli geometrik şekillerde tasarlanan çantalar en az kovalar kadar trend. Silindir, küp, koni, prizma, küre ve daha değişik formlar arasında seçim yapabilirsiniz.

Dev çantalar

Pandemi bittiği zaman yoğun hayat tempomuza uygun çantalara ihtiyacımız olacak. Sanırım tasarımcılar bunu düşünerek hareket etmiş.

Hasır çantalar

Hasır çantalar bir yaz klasiği. Her yazlık kombini kurtaracak bir must have.

Ağlar ve fileler

Bu yeni trend sadece kıyafete değil çantalara da yansımış.

Kroşe çantalar

Kroşe çantalar, hasır çantalar gibi artık yazların olmazsa olmazıdır. Bu tarz çantalara yatırım yapıp uzun vadeli değerlendirebilirsiniz.

Birden fazla çanta

Ne kadar çok çanta varsa o kadar iyi 🙂 Çantaları istediğiniz şekilde eşleştirin.

Crossbody ve kolye çantalar

Crossbody çantaların konforu tartışılmaz. Çantanızı ister belinize bağlayın, ister omzunuzda taşıyın. Ya da minimum eşya taşıyanlar için daha da iyi bir fikir var: kolye çanta.

Özgün ve sıra dışı tasarımlar

Trendler ne olursa olsun eğlenceli, sanatsal ve özgün tasarımların yeri her zaman ayrıdır. Yaza uygun deniz temalı çantalar, kafesler, küreler, kalpler ve aklınıza ne gelirse.

Minik süs çantalar

İşlevi tartışılabilir ama bize verdiği estetik zevk asla 🙂 En çok Chanel’in koleksiyonunda görebileceğiniz minicik çantalar alışıldık işlevlerini bırakıp mücevherata geçiş yapmış.

Zincir detay

Zincir detaylı çantalar hala zirvede. Hem metal olarak hem de Versace’nin koleksiyonundaki gibi renkli plastik zincirleri tercih edebilirsiniz.

2021 çanta trendleri
Stella McCartney

Ana çanta trendleri bu kadar kızlar. Bunun dışında torba çantalar, shopper çantalar, klasik modeller ve her moda evinin kendi imza modelleri tabi ki güncel. Gördüğünüz gibi seçenek çok. Sevgiler ❤

Spread the love