Vosvos tutkusu

Eski arabalara karşı zaafım var. Hepsi beni cezbediyor, hepsi çekiyor ama vosvosların güzelliği bambaşka. Dışarıda bir vosvos gördüğüm anda bütün kan değerlerim birden değişir, kalbim güm güm atar, keşke benim de bir vosvosum olsa derim kendime. Onu trafikte gözlerimle uğurladıktan sonra içimde bir burukluk kalır ve o akşam ikinci el vosvos ilanlarına bakarım.

vintage fotoğraf çekimi

Alacağımdan değil, sadece bu tarz arabalara bakmak çok hoşuma gidiyor. Aslında böyle bir arabaya hayatımda binmedim, içinde olmak nasıl bir duygu da bilmiyorum. Kullanması zor mu onu da bilmiyorum. Gerçi hayallerimde onu çok güzel kullanıyorum 🙂

vosvos tutkusu

Eski araba almak cesaret ister, herkesin yapabileceği bir şey değil. Bende o cesaret yok şu anda. Birincisi, evli ve çocuklu bir insanım. Kaplumbağaların fiyatları nispeten uygun olsa da aile bütçesini ciddi bir şekilde etkileyecek bir harcamadır. İkincisi, şu anda kullandığım araba ne olacak? Mis gibi otomatik vitesli, bagajına çocuklarımın bütün ıvır zıvırını alabilen, herkesin sığdığı, yolda bana zorluk çıkarmayacak bir arabam var… Bir vosvos, onun verdiği konforu ve kullanışlılığı veremez ki… Aklıma gelen şeyler bunlar.

70'ler modası

Bu düşüncelerimi eşimle de paylaştım. Eşim vosvos kullanmama karşı değil… ama bazı zorluklara hazır olmam gerektiğini söyledi. Tabi erkekler daha pratik ve teknik düşündükleri için onun sıraladığı zorluklar benimkilerden farklı çıktı.

prenses diana kazağı
  1. Bu araba hava soğutmalı ve İstanbul’un trafiğinde hararet yapıp yolda kalırsa ne yapacaksın?
  2. Sanayilerde bu arabayı tamir edebilecek ustaları bulacaksın
  3. Yedek parçaları nereden bulacaksın?
kırmızı vosvos

Ve son olarak da “Bu arabaya bir şey sığmaz ve çocukları bu arabayla gezdiremezsin. Bu araba sadece senin zevkin olacak” dedi. Aslında bu son cümlesi durumun kısa bir özeti. Benim kendi zevkim… Demek ki onu alırsam sadece kendime almış olurum. Eski arabama hala ihtiyacımız olacağı için iki araba birden kullanacağım. O da lükse kaçar. İki arabanın bir sürü masrafı olur…

vintage giyim tarzı

Belki bu hesaplar için çok acele ediyorum. Önce bir vosvos kiralayıp kullanmayı denesem daha iyi olur 🙂 Belki hiç hoşuma gitmez. Belki çok zorlanırım… Şu anda bir vosvosu nerede kiralayabileceğimi araştırıyorum. Bakalım bir şey bulabilecek miyim.

Kombinim

İçi krem rengi olan bu kırmızı vosvosun yanında Prenses Diana kazağım çok güzel durur diye düşünmüştüm. Altına Dolap uygulamasından aldığım bu retro görünümlü gömleği giydim. Kuzularla güzel eşleşti bence.

prenses diana'nın kazağı

Etek olarak bu krem rengi deri eteği seçtim. Vosvosun deri koltuklarıyla harika bir uyum sağladı.

eski araba sevenler

Bu arabanın yanında tabi ki 70’li yılların gözlüğü olmalıydı. Gözlüğümü burada anlattım.

70'ler tarzı gözlük

Umarım en yakın zamanda böyle bir arabanın içindeyken fotoğraf çektirme şansım olur.

vosvos ile fotoğraf çekimi

Yeni yazımda görüşmek üzere ❤

Spread the love