«Sevgi fırtınası» filmini izlemek için üç sebep

Herkese merhaba, bugün size bir film önerisinde bulunmak istiyorum. Önereceğim film Richard Gere ve Diane Lane’nin oynadığı «Nights in Rodanthe» ya da Türkçesi ile «Sevgi Fırtınası». Ve onu izlemek için üç sebep söyleyeyim.

Sevgi fırtınası film

1. sebep

…Richard Gere’dir. Richard Gere’i seviyorum. Kocam bir, Richard Gere iki. Yakışıklı, karizmatik, mükemmel bir aktör. Hele aşk filmlerinde nasıl oynar… Bu aktörü seviyorsanız ve bu filmi henüz izlemediyseniz tam zaman.

Nights in Rodanthe sevgi fırtınası

2. sebep

…güzel ve duygusal bir aşk filmi olması. Size kesinlikle Oscar’lık bir dram vaadetmiyorum, yanlış anlamayın. Kafanızı dinlendirecek, gözünüzü ve kalbinizi ferahlatacak hoş bir film, o kadar. Adrienne (Diane Lane) arkadaşının işlettiği butik otele geliyor ve arkadaşı iş seyahatine çıkacağı için oteli idare etmeyi kabul ediyor. Paul (Richard Gere) otelin bulunduğu kasabada yaşayan biri ile görüşmek için o otelde kalıyor. Bu şekilde tanışıyorlar. İkisi de artık çok genç değil, ikisinin aile sorunları var, ikisi de yalnız. Birbirlerine aşık oluyorlar ve bu aşk sayesinde farkında olmadan kendilerinin daha iyi versiyonu oluyorlar. Bu filmi izlerken tekrar ve tekrar şuna ikna oluyorum: kadınlar, bazı erkeklerle kendilerini geliştiremiyorken, bazıları ile çiçek gibi açılıyorlar. Kadın için erkek bir yakıttır. Kaliteli ise kadını iyi yerlere götürür, kalitesizse kadını uğraştırır, parçalanmasına ve hep aynı yerde kalmasına neden olur.

Richard Gere aşk filmleri

Filmin mesajı bu bence. Aslında onların aşk hikayesi filmdeki tek aşk hikayesi değildir. Gözlerimi yaşartan çok dokunaklı başka bir hikaye daha var ama onu kendiniz izlersiniz.

Diane Lane de çok iyi bir aktris ve bence Richard Gere ile birbirlerine çok yakışıyorlar. Bu arada onların birlikte oynadığı «Sadakatsiz» diye bir film daha var. Onu izlediniz mi? İzlemediyseniz lütfen herşeyi bırakın ve gidip izleyin. Harika bir film.

Diane Lane aşk filmleri

3. sebep

…filmdeki ev. Şimdi ben buraya ne yazsam boş. Filmlerde kostümlere ve mekan iç tasarımına çok dikkat eden biri olarak resmen büyülendim. Okyanus kıyısında duran o evi daha doğrusu o butik oteli görmeniz lazım. En iyisi fotoğrafını ekleyeyim.

Sevgi fırtınası ev

İç mimari tasarım ilginizi çekiyorsa ya da evinizi yenilemeyi seviyorsanız filmdeki evden ilham alacağınız garanti. Ben şahsen aldım. Evin tasarımıyla ilgili fikriniz olsun diye elimden geldiğince filmden görsel almaya çalıştım. Burada her odanın sadece birer tane fotoğrafını paylaşacağım. Diğer fotoğraflar için «Sevgi Fırtınası» filmindeki ev hakkındaki yazım için tıklayın.

Adrienne’nin kalacağı oda.

Sevgi fırtınası ev dekorasyonu

Bu da Richard Gere’in kalacağı meşhur «mavi oda».

nights in rodanthe ev dekorasyonu

Nane şekeri renginde çok ama çok sevimli bir mutfak.

Sevgi fırtınası mutfak

Ve yemek odası.

Nights in rodanthe iç mimari tasarım

Bu görseller evin ortamını anlatmak için yetersiz kalıyor. En iyisi filmi izlemek ve bütün bunları pencerelerdeki muhteşem manzara eşliğinde hareket halinde görmek.

Umarım filmi beğenirsiniz. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.