Küçük Ağva turumuz

Ağva Şile İstanbul

Havalar ısındıkça üç çocuklu da olsak canımız gezmek istiyor. Hatta üç çocuklu olunca canımız eskisinden de beter gezmek istiyor öyle diyeyim 🙂 Nereye gidelim diye düşünürken aklımıza Ağva geldi.

Kilimli koyu manzarası

Ağva’ya daha önce gitmiştik, sahilinde oturmuştuk. Bu sefer biraz etrafı gezelim, yemek yiyelim dedik. Plaja uğradık ama orada rüzgardan duramayınca tepedeki lokantaya bakalım dedik. Adı Kilimli Koyu Restaurant. Yukarıdaki fotoğraf terasından çekilmiş. Böyle müthiş bir manzara eşliğinde yemek yeme şansınız var. Terasın kendisi de bu.

Kilimli koyu yemek

Bir de içerisi var. Oldukça büyük, ufak bir düğün bile yapılabilir.

Kilimli koyu Ağva lokanta


Konumu, manzarası harika fakat yemek biraz hayal kırıklığı oldu. Yakalanmadan önce aylarca diyet yapmış bir levreği getirdiler. Zaten oldukça küçük bir balıktı bir de ızgaradan o kadar kurumuştu ki aç kaldım diyebilirim. Eşim benden daha akıllı çıktı, o köfte söyledi. Köfte fena değildi. Tam idare eder derken rokadan kocaman parça toprak çıktı. Bu yüzden oraya biraz tok gidin ve harika yemek yiyeceğim hayalini kurmayın.

Kilimli koyu lokanta

Mekanın yemeğinden pek tatmin olamasak da yerinin güzelliği bizi doyurdu ve şarj etti.

Bu arada resimde gördüğünüz o kayalı havuz gibi yere iniş varmış. Tabi biz üç çocukla inemedik ama siz inin. Bence yazın oradaki su sıcacık ve dalgasız olur. Bu havuz lokantanın solunda kalıyor. Sağında Kilimli koyu plajı. Alttaki fotoğraf lokanta çıkışında çekildi.

Kilimli koyu Ağva

Oradan ayrılınca Ağva ‘nın Koca Dere isimli dereye gittik.

Ağva nehri

Dere boyunca yürüyüş ve bisiklet yolu var. Uzun, gölgeli ve serin bir yol. Yolun kenarında banklar da var.

Aile gezimiz Ağva Şile

Yolun dere tarafında eski iskeleler var. Hepsinin kapısı ayrı ve kilitli. Çocuklar orayı çok ilginç buldu. Bütün kapıları tek tek incelediler.

Çocuklarla Ağva keyfi
Ağva gezimiz

İskelelerin birkaç tanesi kafeye çevrilmişti. En çok beğendiğim bu oldu. Mola için harika bir yer.

Ağva koca dere kafeler
Ağva Şile
Ağva koca dere

Ama çocuklar artık çok yorgundu ve biz orada oturamadık, belki siz oturursunuz. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.