“Blind” filminden örnek bir tarz

Gönül gözü sinema ve stil

Film izlerken oyuncuların kostümlerine ve bulundukları mekanların dekorasyonuna her zaman çok dikkat ederim ve bütün ayrıntıları incelemekten zevk alırım. Yakında izlediğim “Blind” / “Gönül Gözü” filminde oynayan Demi Moore’un giyim tarzından çok ilham aldım. Alec Baldwin ile oynadığı bu film aslında çok sade ve sakin bir melodramdı.

Konu

Bill (Alec Baldwin), trafik kazası sonucu görme kabiliyetini yitirmiş bir yazar. Suzanne (Demi Moore) ise, kocasının işlediği suçtan dolayı görme engellilerle çalışmak zorunda kalmış olan zengin bir kadın. Bill aynı zamanda bir üniversite hocası ve öğrencilerinin yazdığı hikayeleri kendisi okuyamadığı için Suzanne ona bunları okumaktadır. Birlikte zaman geçirmeye başlarlar ve zaman geçtikçe birbirlerine aşık olurlar. Bu film, canınızı sıkmayacak oldukça banal cinsten ama stil arayışlarında bulunuyorsanız bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Suzanne’nın tarzı ve kombinleri

İnternet’te bu filme ait çok fazla görsel yok. Bu yüzden bulabildiklerim dışında bazı görselleri filmden keserek hazırladım, onun için görüntüler çok kaliteli değildir. Ama bu işte fikir önemli, ayrıca sonra filmi kendiniz izleyebilirsiniz.

Kendimi bildim bileli gözlük taktığım için gözlüklere bayılırım ve Demi Moore’un gözlükleri ile başlamak istiyorum. Bence hepsi çok şık. Favorilerim 1 ve 4.

Blind filmi gözlük

Şimdi de kombinlere bakalım. Hepsinin ortak özelliği: çok kibarlar. Bu tarza bir isim bulmam gerekiyorsa, kibar desenlerin, renklerin ve şekillerin uyumu derim.

Gönül gözü stil
Gönül gözü Suzanne tarzı

Suzanne’nın tarzının belirgin özellikleri: kaban, jabo yaka bluz (yani göğsünde fırfır veya fiyonk olan bluz), yelek veya kolsuz elbise. Kabanlarını gerçekten çok beğendim; çoğu diz altı uzunlukta ama şekilleri ve renkleri çok farklı. Farklı olmalarına rağmen Suzanne’nın tarz bütünlüğünü bozmaz başka parçalarla kombinlenerek tarzını en iyi şekilde ortaya çıkarır.

Kör filminde Demi Moore
Kör Suzanne kaban

Bu görkemli etnik kabanı bir insan mı dikmiş gerçekten. Böyle muhteşem bir şey görmedim.

blind filmi giyim tarzı
Blind demi moore stil

En çok beğendiğim kaban bu jakarlı desenli kabandır.

Demi moore jakar kaban
Demi moore ekose kaban
Blind Suzanne leopar kaban

Suzanne iki farklı deseni de kombinler. Aşağıdaki pantolonlu kombinlerde bunu görebiliriz. Desenli hırkayı yılan desenli çanta ile, iri kareli pantolonu ise ufak kareli şal ile kombinler.

Demi moore style in blind
Kör filminde Demi Moore'un tarzı

Kalın kışlık kumaşın ve ince şifonun muhteşem karışımı…

Alec Baldwin ve Demi Moore
Filmlerde kostümler
Filmlerde kostüm yönetmenliği
Filmlerde aktrislerin giyim tarzı

Bu koyu turkuaz kazak ve sarı etek kombini filmin sonunda sadece birkaç saniye gösterilmiş olsa da gözümden hiçbir şey kaçmadı, Susanne’ın kolyesi bile 🙂 Bu altın böceği o kadar beğendim ki artık benzer bir şey kendim için arıyorum. Böyle bir şey bulursanız bana lütfen haber verin.

Demi moore kombinler

Bir de bu etnik elbise bence çok güzel. Onu en net arkadan kopyalayabildim. Filmi izlerseniz herşeyi daha iyi ve canlı görebilirsiniz. Filmde başka güzel kombinler daha var. Çantaları size malesef gösteremiyorum ama inanın ki onlar da çok hoş. Kısacası bu tarz ilginizi çektiyse filmi mutlaka izleyin.

Demi moore etnik elbise

Şimdiden hepinize iyi seyirler dilerim, sevgiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.